Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aleksandar Rakić
Srpski borac sa austrijskom adresom prošlog je vikenda odradio svoj UFC debi i ostvario uvjerljivu pobjedu protiv iskusnog F. Barrosa. Često se po našim borilačkim portalima moglo pročitat kako Rakiću, iako solidan, nisu prognozirali neki preveliki uspjeh jer je sve svoje pobjede ostvario protiv nepoznatih boraca i kanti, ali prošlog je tjedna pokazao da ima kvalitet i da može konkurirati u dosta plitkoj LHW kategoriji. Što vi mislite koliki su mu dometi? Može li se progurati u top poredak poluteške ili je ovaj prvi dvoboj bio samo početnička sreća?
Jan Blachowic se sa 1 pobjedom držao 2 godine u top 15, tako da svatko može ući u top15 lhw kategorije Big Grin
Stvarno tip je odusevio, i stvarno ocekujem od njega dosta negde top 5 ili top 10.

PS. Za razliku od Velickovica u ovom se vidi klasa vise.
#AndStill
Mislim da je sam start protiv Barossa bio malo usporen i da Rakic nije ocekvao toliku cvrstinu. Zapravo sta hocu reci jeste da mislim da je Rakic bolji nego sto je u Roterdamu pokazao. Bilo je ocigledno da je jurio da ga zavrsi ali je video da je ovaj cvrst i ima bradu pa nije hteo da rizikuje da pukne debi zbog neke kontre (overhand). Kontam kad bude imao barem 2-0-0 skor u UFC-u vise ce rizikovati i verovatno pokazati pun potencijal. Inace pripremao se i u ATT-u (deo priprema) i ubuduce ce takodje. E sad, top 5 nisam siguran. Voleo bih, ali iako je slaba kategorija vrlo lako moze da se promeni kroz par meseci citav poredak. Saki je sad u LHW videcemo za vikend kako ce proci. Volkan se brzo probio na vrh, takvi moguuvek da poremete sve. Jeste LHW plitka kategorija ali to moze da se promeniu kratkom periodu. Mislim da ce top 15 ili top 10 moci da dostigne i tu da se zadrzi koliko toliko ali z top 5 je rano govoriti mada ne bih rekao da nema sanse.
Gadzhimurad Antigulov vs. Aleksandar Rakić na UFC on FOX 28.

jel gledao neko Antigulova? ja se uopste ne secam a poznata mi faca...
Gadzhimurad Antigulov

Born January 1, 1987 (age 31)
Anapa, Russian SFSR, Soviet Union
Residence Makhachkala, Dagestan, Russia
Nationality Russian
Ethnicity Avar
Height 5 ft 11 in (1.80 m)
Weight 93 kg (205 lb; 14 st 9 lb)
Division Light Heavyweight (205 lb)
Reach 70.0 in (178 cm)
Style Freestyle Wrestling, Boxing
Fighting out of Makhachkala, Dagestan, Russia
Team Gorets
American Top Team
Rank Master of Sports in Freestyle Wrestling

Prvi poraz u najavi Big Grin
ostaje nam samo da se nadamo
Vjerujem da je i Aleksandar svjestan da nema neke velike šanse. Ali to je dobra prilika da ode u neki hrvački kamp ili reprezentaciju pa da radi ko lud na obrani od rušenja. To će biti jako iskustvo za naredne mečeve u UFC-u.
Dosta dobar
When injustice becomes law,resistance becomes duty
The will of the strong will never be shaken by doubts of the weak
The hardest choices require the strongest will
Anyone can deal with victory.Only the mighty can bear defeat
Rakić se trebao boriti protiv Vilantea, ne kužim kako je dosadni Barosso uletio u ppv. Kozojeb je težak match-up

Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)