Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Judo bacanja
Za one koji nisu upućeni u čudo koje se zove Judo. Da se malo obrazuju po tom pitanju.

Jointma4
Uvjek sam se divio ljudima koji se bave tim sportom.
Uvjek su bili tihi i samo zatajni za razliku od likova koji su trenirali thai boxing ili kickboxing.

Ako nekoga zanima nazivlje ovaj "kratki" video je vjerojatno najbolji izvor:

Usput jedan zanimljiv video koji sadrži isječke s hrvačkih natjecanja na kojima je nastupao judaški olimpijac:
(05-10-2018, 08:48 AM)mapas Wrote: Uvjek sam se divio ljudima koji se bave tim sportom.
Uvjek su bili tihi i samo zatajni za razliku od likova koji su trenirali thai boxing ili kickboxing.

Judo je izvorno zamišljen kao niz tehnika samoobrane od fizički puno snažnijeg nadadača (naravno pod pretpostavkom da taj snažniji napadač ne zna judo). Zato se većinom bazira na zahvatima i polugama u kojima se upotrebom relativno male snage protivniku može nanijeti velika šteta, poput gušenja, lomova ruke, iščašenja itd. Tek se tijekom vremena razvio u sport, i tada se razvodnio. Postao je više nalik lutkarskoj predstavi, kao uostalom i sve druge borilačke vještine koje se treniraju kao sport. Zato me nikad nije privlačio, za razliku od udaračkih sportova... 

Po mom subjektivnom i skromnom misljenju s promjenama pravila od prije 7-8 godina (kad sam ga i sama povremeno vježbala), judo je dobio na atraktivnosti... Zabranom direktnog hvatanja nogu judasi su se ispravili i to omogucuje puno laksu izvedbu onih "pravih" judo tehnika... Buduci da volim pogledati na internetu live streamove sa ovih velikih natjecanja, definitivno to izgleda puno bolje i atraktivnije nego prije 8-9 godine kada je ponajvise u malim kategorijama judo vise licio na freestyle hrvanje...I vrhunske judase ove promjene i nisu previse pogodile, adaptirali su svoje tehnike i oni koji su bili u vrhu i ostali su u vrhu
178 cm, 85 kg, 28 g. Čučanj 165 kg, mrtvo 170 kg, bench 105 kg

Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)