Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rousey ili Joanna
[Image: maxresdefault.jpg]
Ronda 6 obrana
Joanna 5 obrana pojasa

pa da usporedimo malo protivnice

Ronda Rousey(12-2)

1. Liz Carmouche (7-2) - Liz je bila prva gay izazivačica, veliki autsajder u toj borbi. Nakon Ronde je napravila solidnu karijeru top 10 borkinje(3-2)
2. Miesha Tate (13-4) - poraz od Cat, TUF pa opet uvjerljvi poraz od Ronde. Vrlo uspješna karijera nakon Ronde, 5 pobjeda zaredom i pojas. Nije uspjela obraniti pojas(5-2)
3. Sara McMann (7-0) - doba kad su olimpijci bili vruća roba u ufcu, dobila title shot nakon sam 1 pobjede u ufcu. Uspjela se zadržati u top 10 iako je gubila sve ključne borbe(4-3)
4. Alexis Davis (16-5) - pošteno je izborila title shot sa 3 pobjede zaredom, ali je bila vidljivo nespremna protiv Ronde. Veliki mismatch na kraju. 2-1 nakon Ronde + trudnoća koja ju je udaljila od ozbiljnije karijere
5. Cat Zingano(9-0) - izborila title shot sa 2 velike pobjede, ali zbog privatne tragedije kao da nije bila 100% u toj borbi. Svi znamo kako je ta priča završila. 0-1, ozljede i neaktivnost nakon R
6. Bethe Correira(9-0) - Kedzie, Duke i propala Baszler su bile dovoljne za title shot  :oops: 1-2-1 nakon Ronde

Joanna Jędrzejczyk(14-0)

1. Jessica Penne (9-2) - bivša atomw prvakinja koja nije imala baš nikakve šanse protiv Joanne, a i kategorija je tada bila u pelenama i na fightpassu. 0-2 i debakl nakon JJ
2. Valérie Létourneau (7-3) - bivšoj bantam borkinji koja nikad u toj kategoriji nije bila top 10 su samo 2 pobjede u sw bile dovoljne za title shot. 0-2 i Bellator nakon JJ
3. Claudia Gadelha(11-0) - prva ozbiljna obrana pojasa, Gadelha je i dalje vrh kategorije i najveća opasnost(2-0)
4. Karolina Kowalkiewicz(10-0) - zaredala je 3 pobjede prije JJ i skoro šokirala mma svijet u 4R u poljskom okršaju, iako treba naglasiti da je JJ dominirala 90% borbe. 0-1 nakon JJ
5. Jéssica Andrade(16-5) - još jedna bivša bantam borkinja prema kojoj je prvakinja po prvi puta iskazala hespect. Isto spada pod ozbiljnu obranu
6. Rose Namajunas(6-3) - ipak veće ime od Bethe  
Koja ima veće skalpove? Smile
Fino si ti to napisao, ali iskreno bez gledanja protivnica za mene je Joanna iznad Ronde. Puno puno bolja i kompletnija borkinja koja je sve opasnosti svojih protivnica nulirala i pobijedila bez većih problema (mislim samo na obrane pojaseva), a Ronda je pala od prve ozbiljnije (od prve koja je uspjela obranit njena rušenja). Ako još odradi Namajunes (što vjerujem da hoće) onda neće biti sumnja tko je najbolja ženska borkinja u povijesti do sada (kažem do sada jer WMMA je jako mlad, tko zna kakve će se sve borkinje u budućnosti pojavit).

pomakao sam temu u ovaj odjel, može slobodno Smile
kvaliteta protivnica je tu negdje iako je Tate sigurno veće ime od Andrade. Cat je stvarno imala puno nesreće u karijeri, dojma sam da je bila opasnija 2013. nego 2015. nakon svih tih tragedija i ozljeda. Davis je bila prva izazivačica kod koje je bio vidljiv strah(nešto poput DJ vs. Carriaso)

po meni obje imaju 3 ozbiljne obrane: Joanna(Gadelha, KK, Andrade), Rousey(Tate, McMann, Zingano), samo što je Rousey to rješavala u par sekundi, ok Tate je preživjela 3R xD

Joanna je GWOAT ukoliko pobjedi Rose te osvoji flyweight pojas protiv npr. Honchak. Obrane u flyu bi bile samo bonus Smile
Po meni niti ne traba osvojit taj fly pojas...već to osvajanje pojasa u drugoj kategoriji bi bio bonus. Samo nek brani ovaj slamka pojas i sve ok tj. još jedna obrana i za mene je GWOAT.
Često Cyborg povezuju sa tom titulom "najveće" i uvijek mi je to bilo smiješno haha. Nezz kako i po čemu. Uvijek mlati inferiornije protivnice i još ka tome je imala problema sa steroidima.
Cyborg nije tema :lol:
Evinger, Coenen, Carano nisu ništa slabija imena od Davis, Carmouche ili Correire // Penne, KK, Valerie Smile
Cyborg samo zbog politike neće rušiti ufc rekorde jer je najbolje godine potratila u Invicti, ali je sigurno najopasnija i najkompletnija mma borkinja ikad. Oko statusa GWOATA će uvijek biti prepirki što je razumljivo(isto se događa i u muškom mma-u). Trebala bi sad imati malo jače obrane(Holm, Zingano, Anderson, Nunes, Budd) pa ćemo biti pametniji. Zapravo od svih tih borkinja Nunes ima najveće skalpove
Neznam gdje je tu opće rasprava, Ronda je 2 put izgubila na brutalan način, Joanna još nije, puno je kompletnija, i što je zastrašujuće svakom borbom sve više i više napreduje, da se ona ista Joanna s početka karijere borila protiv Gadelhe 2, ili Andrade moguće da bi izgubila..
i za Rondu su govorili da je kompletna borkinja te da radi i napreduje više od ostalih borkinja :mrgreen:
hitman_4 Wrote:i za Rondu su govorili da je kompletna borkinja te da radi i napreduje više od ostalih borkinja  

To si u pravu, ali ako malo pogledaš u povijest MMAa koji je to judaš dominirao, malo ih je, možda ih i nema, jednostavno nije imala igru kojom se dominira u "modernom" MMAu, bila je u pravo vrijeme na pravom mjestu, a to je nekad u životu najbitnije,  s Joannom je malo drukčiji slučaj, odličan stand up, vrlo dobra obrana od rušenja, solidan ground game koji vjerojatno napreduje iz dana u dan, i na kraju krajeva vrhunski cardio, to su stvari koje nikad neće izumrijet i na tome će se slobodna borba uvijek bazirat, izgubit će i ona, možda već druge godine protiv Valentine u flyu, ali ako uzmemo dosadašnju povijest WMMAa za mene nema nikakve sumnje da je Joanna zasad daleko ispred svih..
hitman_4 Wrote:i za Rondu su govorili da je kompletna borkinja te da radi i napreduje više od ostalih borkinja  :mrgreen:
Jedno je govorit jedno imat oči. Ronda nikad nije pokazala da je kompletna jer je na prvom i drugom stand up ispitu brutalno pregažena. Joanna je stand up maher, a u par mečeva je pokazala (položila) ground igru.

Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)