Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svemir i Astronomija
Jedna od meni najzanimljivijih tema i kaj sam uvijek volio proučavati
Sve te nestvarne ogromne udaljenosti,veličine i čudne pojave u našoj "blizini".
Kada stvarno dublje pogledaš u sve to,jednostavno zvuči nemoguće da smo mi jedina civilizacija u tolikom prostoru samo eto valjda smo toliko udaljeni da ne znamo za njih i obrnuto.
Nekoliko vrhunskih videa

I preporuka ko voli filmove-Interstellar
When injustice becomes law,resistance becomes duty
The will of the strong will never be shaken by doubts of the weak
The hardest choices require the strongest will
Anyone can deal with victory.Only the mighty can bear defeat
Da. Kao osnovnoškolac obožavao sam astronomiju. Uvijek sam želio zbaviti teleskop. I dan danas mi je ostalo dosta znanja, ali taj hobi se je dosta ugasio odlaskom na faks. Tu i tamo znam nešto novo pogledat i upratit ako imaju neka veća otkrića.
A to u vezi života; pa naravno da ima. Logika nam to nalaže e sad ima li inteligentnog života to ne znamo (iako i tu logika nalaže da je to slučaj).
I ja sam htio teleskop Icon_mrgreen  jednog dana i budem nabavio to.
Ma ima sigurno,tko zna možda ima i neka civilizacija iza nas to nisam puno vidio da ljudi kažu.Svi govore da ako i ima da su napredniji od nas,ko će ga znati..

Ne razumijem se ali prilikom prve kupovine nabolje je procitati ovako nesto:
http://www.scopemaking.net/hrv/prviscope.htm

ili savjet nekoga od povjerenja ko vec ima.
Ovo je spravica https://www.amazon.com/Celestron-NexStar...netsorg-20
Smile 
(03-25-2019, 02:54 PM)MMACroatia Wrote: Jedna od meni najzanimljivijih tema i kaj sam uvijek volio proučavati

Da me netko pitao da bez računanja pogodim koliko zemlja stane između zemlje i mjeseca nikad ne bi rekao 30.

Ovaj video dosta dobro prikazuje koliko su to velike nama nezamislive udaljenosti i veličine:

Quote:MMACroatia
Kada stvarno dublje pogledaš u sve to,jednostavno zvuči nemoguće da smo mi jedina civilizacija u tolikom prostoru samo eto valjda smo toliko udaljeni da ne znamo za njih i obrnuto.
Život sigurno postoji, samo je pitanje u kojem obliku. 
Samo u našoj galaksiji ima oko 250 milijardi zvijezda. Teško je uopće zamisliti koliko je to velik broj.
Gledao sam na jednom dokumentarcu usporedbu. Kada bi jedna zvijezda bila jedno zrno riže, to su 3 šlepera riže.
Dobrodosao na forum Satoshi!

Kod tih 250 mlijardi zvijezda imas bar milijardu planeta koje su potencijalno pogodne na zivot po nasim kriterijima. Vjerovatno postoje civilizacije koje nas samo kontrolisu i usmjeravaju. Ali naravno svi smo sumnjicavi prema ljudima koji prave objave i pruzaju dokaze.
(04-07-2019, 08:58 PM)Satoshi Wrote:
(03-25-2019, 02:54 PM)MMACroatia Wrote: Jedna od meni najzanimljivijih tema i kaj sam uvijek volio proučavati

Da me netko pitao da bez računanja pogodim koliko zemlja stane između zemlje i mjeseca nikad ne bi rekao 30.

Ovaj video dosta dobro prikazuje koliko su to velike nama nezamislive udaljenosti i veličine:

Quote:MMACroatia
Život sigurno postoji, samo je pitanje u kojem obliku. 
Samo u našoj galaksiji ima oko 250 milijardi zvijezda. Teško je uopće zamisliti koliko je to velik broj.
Gledao sam na jednom dokumentarcu usporedbu. Kada bi jedna zvijezda bila jedno zrno riže, to su 3 šlepera riže.

Nezamislive su to brojke,znam taj video isto jako dobar.
I pozdrav  A052  

Već 2056. bi mogli naši objekti doći do druge najbliže zvijezde,ako bude sreće i sve po planu naravno.
Smile 
Fijesta zarazio si me sa ovim Balkan UFO filmićima  Smile
Pogledao sam par klipova i produkcija mu je odlicna.

Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)