What's new
Balkan Fight Forum | Fight 4 Pride

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

K-1 Grand Prix '93

ReemCP

ReemCP

White Belt
White Belt
Friends of Forum
K-1 Grand Prix '93 (30.4.1993.)

Mjesto: Yoyogi National Gymnasium
Grad: Tokyo, Japan
Gledatelji: 12,000

Početak K-1 borbi seže u 1991. godinu. Natjecanje pod nazivom K-1 World tournament održano u Tokyo Dome-u okupilo je 128 natjecatelja koji su se borili u ringu na način da su prve dvije runde bile po kyokushin seido kaikan pravilima, a druge dvije po modificiranim muay thai pravilima bez laktova i klinča. Do finala su stigli Masaki Satake i Gerard Gordeau, pobjedio je Gordeau i uzeo naslov prvaka. Kako bi približio seido kaikan karate i tajlandski boks, 1993.godine Kazuyoshi Ishii osniva K-1 organizaciju koja organizira World Grand Prix kakav poznajemo i danas.

Prvi K-1 Grand Prix održan je 30. travnja 1993. (petak).

Raspored borbi:
1. Masaaki Satake vs. Todd "Hollywood" Hays (četvrtfinale turnira)
2. Branko Cikatić vs. Changpuek Kiatsongrit (četvrtfinale turnira)
3. Maurice Smith vs. Toshiyuki Atokawa ("četvrtfinale turnira)
4. Ernesto Hoost vs. Peter Aerts (četvrtfinale turnira)
5. Taiei Kin vs. Michael Thompson (karate pravila)
6. polufinale 1: Satake/Hays vs. Cikatić/Kiatsongrit
7. polufinale 2: Smith/Atokawa vs. Hoost/Aerts
8. Nobuaki Kakuda vs. Andy Hug (karate pravila)
9. FINALE K-1 Grand Prix '93

Turnir obuhvaća 8 boraca koji se u istoj večeri bore kroz sistem eliminacije (četvrtfinale, polufinale i finale) za najprestižniju titulu u K-1. Vrijedi pravilo od 3 runde po 3 minute + jedna ekstra runda ukoliko je potrebna. Tada nije bilo kvalifikacija, već su svih 8 boraca pozvani zbog njihovih prijašnjih uspjeha.

Tournament Qualifiers
1. Peter Aerts - W.M.T.A. Muay Thai Heavyweight World champion, I.K.B.F. World Heavyweight champion
   2. Toshiyuki Atokawa - Karate World Cup '91 champion, All Japan Open Karate Championships champion
   3. Branko Cikatić - I.K.B.F. Kickboxing World Cruiserweight champion, W.K.A. Kickboxing World Cruiserweight champion, Muay Thai World Light Heavyweight Champion
   4. Todd Hays - US National Kickboxing Heavyweight champion
   5. Ernesto Hoost - W.K.A. Kickboxing World champion, W.M.T.A. Muay Thai World Light Heavyweight champion, Savate World champion
   6. Changpuek Kiatsongrit - I.M.T.F Muay Thai World Light Heavyweight champion, W.M.K. World Heavyweight champion
   7. Masaaki Satake - Karate Japan Open champion
   8. Maurice Smith - W.K.C. Light-Heavyweight World champion, W.K.A. Kickboxing Heavyweight World champion

Na ovoj priredbi su nastupili i legendarni Andy Hug protiv Nobuaki Kakude, mnogi će se Kakude sjetit kao najboljeg i najpoznatijeg suca u K-1 ringu.

Ovdje imate cijelu priredbu u dva videa. Fora je vidjeti sami taj početak kako je to krenulo, kako je taj sport postao tako planetarno popularan.

ReemCP

ReemCP

White Belt
White Belt
Friends of Forum
Velik sam fan K-1, pa sam otvorio odmah temu o prvom GP-u koji je održan davne 93' godine. Namjerno sam stavio ovakav fight card da nije spoiler, pa će možda nekima dobro doći koji nisu gledali, da im ne pokvari gledanje. Vjerujem da mnogi i znaju ishod ove priredbe.

Naravno, možete u temi normalno komentirati o borbama, eventu ;)bitno da prvi post nije spoiler za one koji nisu gledali ovu priredbu.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Samo ti postaj, fino je vidjeti da se teme kupe i da ne otvaram uvijek ja nešto :D

ReemCP

ReemCP

White Belt
White Belt
Friends of Forum
Bit će još ovakvih tema, bez brige :cool: ove teme mogu biti stalno otvorene, pa kad god netko poželi, može komentirati i dati svoje dojmove ;) šteta što je K-1 propao, ali uvijek nam ostaju ove priredbe da se prisjetimo kako je to nekad bilo.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
ReemCP
Bit će još ovakvih tema, bez brige  :cool: ove teme mogu biti stalno otvorene, pa kad god netko poželi, može komentirati i dati svoje dojmove  ;) šteta što je K-1 propao, ali uvijek nam ostaju ove priredbe da se prisjetimo kako je to nekad bilo.
Naravno. Ja samo zaključavam event teme dan nakon što prođu jer se u njima nema više šta komentirat.

ReemCP

ReemCP

White Belt
White Belt
Friends of Forum
Jasno mi je  ;)

Cikatić je u ovaj turnir ušao sa 38 godina, kao najstariji sudionik u turniru. Ušao je u ring sa legendarnom stvari -Carmina Burana: O Fortuna. Dosta puta je i Le Banner ulazio u ringove s tom pjesmom.

Ulazaka nema u ovim videima koje sam stavio u uvodnom postu, pa ću staviti još jednu verziju eventa gdje ih ima (ulazak Cikatića na 15:25 min., pred prvi meč, četvrtfinale):

3vilP

3vilP

Blue Belt
Blue Belt
Friends of Forum
Legendary
uh, taj Brankov lijevi kroše protiv prvog Tajlanđanina, i deset godina kasnije se vrtio u uvodnim K-1 špicama. Kako ga je munjevito iščupao... divota uvijek za pogledati.

Pogledaj samo taj korak, iz prednje noge ga je izvukao, trzajem...

Dear User!

We found that you are blocking the display of ads on our site.

Please add it to the exception list or disable AdBlock.

Our materials are provided for FREE and the only revenue is advertising.

Thank you for understanding!