What's new
Balkan Fight Forum | Fight 4 Pride

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Svemir i Astronomija

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Jedna od meni najzanimljivijih tema i kaj sam uvijek volio proučavati
Sve te nestvarne ogromne udaljenosti,veličine i čudne pojave u našoj "blizini".
Kada stvarno dublje pogledaš u sve to,jednostavno zvuči nemoguće da smo mi jedina civilizacija u tolikom prostoru samo eto valjda smo toliko udaljeni da ne znamo za njih i obrnuto.
Nekoliko vrhunskih videa

I preporuka ko voli filmove-Interstellar

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Da. Kao osnovnoškolac obožavao sam astronomiju. Uvijek sam želio zbaviti teleskop. I dan danas mi je ostalo dosta znanja, ali taj hobi se je dosta ugasio odlaskom na faks. Tu i tamo znam nešto novo pogledat i upratit ako imaju neka veća otkrića.
A to u vezi života; pa naravno da ima. Logika nam to nalaže e sad ima li inteligentnog života to ne znamo (iako i tu logika nalaže da je to slučaj).

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
I ja sam htio teleskop :icon_mrgreen:  jednog dana i budem nabavio to.
Ma ima sigurno,tko zna možda ima i neka civilizacija iza nas to nisam puno vidio da ljudi kažu.Svi govore da ako i ima da su napredniji od nas,ko će ga znati..

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Ne razumijem se ali prilikom prve kupovine nabolje je procitati ovako nesto:
http://www.scopemaking.net/hrv/prviscope.htm

ili savjet nekoga od povjerenja ko vec ima.

Satoshi

Satoshi

Blue Belt
Blue Belt
Friends of Forum

Da me netko pitao da bez računanja pogodim koliko zemlja stane između zemlje i mjeseca nikad ne bi rekao 30.

Ovaj video dosta dobro prikazuje koliko su to velike nama nezamislive udaljenosti i veličine:

MMACroatia
Kada stvarno dublje pogledaš u sve to,jednostavno zvuči nemoguće da smo mi jedina civilizacija u tolikom prostoru samo eto valjda smo toliko udaljeni da ne znamo za njih i obrnuto.
Život sigurno postoji, samo je pitanje u kojem obliku. 
Samo u našoj galaksiji ima oko 250 milijardi zvijezda. Teško je uopće zamisliti koliko je to velik broj.
Gledao sam na jednom dokumentarcu usporedbu. Kada bi jedna zvijezda bila jedno zrno riže, to su 3 šlepera riže.

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Dobrodosao na forum Satoshi!

Kod tih 250 mlijardi zvijezda imas bar milijardu planeta koje su potencijalno pogodne na zivot po nasim kriterijima. Vjerovatno postoje civilizacije koje nas samo kontrolisu i usmjeravaju. Ali naravno svi smo sumnjicavi prema ljudima koji prave objave i pruzaju dokaze.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member

Da me netko pitao da bez računanja pogodim koliko zemlja stane između zemlje i mjeseca nikad ne bi rekao 30.

Ovaj video dosta dobro prikazuje koliko su to velike nama nezamislive udaljenosti i veličine:

MMACroatia
Život sigurno postoji, samo je pitanje u kojem obliku. 
Samo u našoj galaksiji ima oko 250 milijardi zvijezda. Teško je uopće zamisliti koliko je to velik broj.
Gledao sam na jednom dokumentarcu usporedbu. Kada bi jedna zvijezda bila jedno zrno riže, to su 3 šlepera riže.
Nezamislive su to brojke,znam taj video isto jako dobar.
I pozdrav  :a052:  

Već 2056. bi mogli naši objekti doći do druge najbliže zvijezde,ako bude sreće i sve po planu naravno.

Satoshi

Satoshi

Blue Belt
Blue Belt
Friends of Forum
Fijesta zarazio si me sa ovim Balkan UFO filmićima  :)

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Pogledao sam par klipova i produkcija mu je odlicna.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Prve slike crne rupe
https://zimo.dnevnik.hr/clanak/ovo-su-prve-fotografije-ogromne-crne-rupe-iz-srca-galaksije-messier-87---556535.html

Dear User!

We found that you are blocking the display of ads on our site.

Please add it to the exception list or disable AdBlock.

Our materials are provided for FREE and the only revenue is advertising.

Thank you for understanding!