What's new
Balkan Fight Forum | Fight 4 Pride

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Svjetsko prvenstvno u hrvanju 2017

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Kao i prošle godine za Olimpijadu napisat ću svoje prognoze i za ovaj turnir koji traje od 21.-26.8.

57kg:prilično otvorena kategorija odlascima par top hrvača u višu kategoriju.Vladimir Dubov je jedan od kandidata za zalto ovdje kao i prvo rangirani Suleyman Atli.Zaur Uguev(#2) iz Rusije je nepoznanica ali naravno također u borbi za medalju i zlato.Ne bi se kladio na nikoga ovdje.

61kg:Zanimljiva kategorija,Haji Aliyev je prošle godine uzeo broncu ali na 57kg,ipak i ovdje je jedan od onih koji idu po zlato.Uz njega su Bonne Rodriguez,Ehsanpoor,Logan Stieber,Rashidov i po meni glavni favorit Vladimer Khinchegashvili koji je osvojio olimpijadu prošle godine(na 57kg).Bit će krvavo ovdje ali mislim da ipak Vladimer pobjeđuje makar navijam za mladog Rashidova.

65kg:Još jedna otvorena kategorija,Alejandro Valdes,Meisam Nasiri,Alan Gogaev,Mustafa Kaya,Franklin Gomez svi imaju podjednake šanse.Možda iznenade Retherford ili Iakobishvili.Moj pick bi bio Nasiri ili Gogaev ali kažem teško je bit pametan ovdje.

70kg:Odma ću reć da je moj pick Frank Chamizo ali imat će jaku opoziciju.Tu su Navruzov,James Green i Hosseikhani.Možda se ubace i Rus Kadimagomedov i Yakup Gor kojemu bi bronca bila neki vrh.Ipak najviše me vuče na pobjedu Chamiza ovdje.Za Greena će bit već velik uspjeh ako dođe do finala s obzirom pošto bi mu bilo prvo u karijeri.

74kg:Nema Gedueva,nema Yazdanija koji bi bili uvjerljivo najveći protivnici iskusnome Jordanu Burroughsu.Prošle godine je doživio katastrofu na olimpijadi te je izgubio čak i u borbi za broncu.Vraća se motiviran ali sa vidljivim znacima da je usporio,glavni protivnik bit će mu opet iz Rusije Khetag Tsabolov.Abdurakhmonov koji je pobjedio Jordana u toj borbi za broncu je također tu a i Iranac Yarahmadi bi mogao do bronce kakve.Rekao bi Jordan ali tko zna,Tsabolov je opasan posebno sada u ovo vrijeme Jordanovog pada u formi.

86kg:Ovo će bit gušt pratiti sada,vladar je otišao sa novim izazovima i ostavio je mnogim sjanim hrvačima konačno šansu da vide zlata ovdje.Veliki je hype i to opravdani oko Hassana Yazdanija koji je izgleda potpuno se prilagodio kategoriji(još 2015 je bio na 70kg) i ostvario važne pobjede protiv jake opozicije na prijašnjim turnirima.Primjerice Selim Yasar koji je godinama tu u vrhu i u sjeni Sadulaeva je uvjerljivo poražen ove godine od Yazdanija.On će i dalje bit kandidat za zlato,J'Den Cox je tu također brončani olimpijac,Rus Valiev bi trebao bit u borbi za medalje a možda i Gostiyev(AZE).Bit će jako zanimljivo vidjeti tko preuzima tron i ja bi se također po viđenome složio da bi to trebao bit Yazdani.

97kg:A što reći tek o ovome,oči hrvačkog svijeta će biti uperene u dva imena.Kyle Snyder iz SAD-a i Abdulrashid Sadulaev iz Rusije.2 svjetska i olimpijska prvaka,oboje u ranim 20tim godinama.Mega meč o kojem se priča već 2 godine.Snyder je veći i iskusniji na 97kg,ali nema sumnje tko je bolji hrvač od ovog dvojca.Sadulaev ne zna za poraz od 2013 u svom seniorskom debiju sa 17 godina i otada je čudo ako bi netko dobio i rušenje na njemu.Stvarno definicija #1 P4P sportaša.Ali ako itko može poremetiti njegove planove onda je to Snyder,bit će nezgodan protivnik zbog svoje snage kao i svojih opasnih ankle pickova ili low single legova.Obojicu krasi i jaka kondicija i tempo koji je važno oružje Snydera a Sadulaev tu nije imao problema dosada.Ako se ne nađu na istim stranama izvlačenja veliko je očekivanje njihovo finale.Ostali u borbi za medalje su Salas iz Kube,Odikadze i možda Mohammadi.Sve u svemu bilo bi ogromno iznenađenje da se netko odo vog dvojca ne pojavi u finalu i moj pick će bit Sadulaev ali za dlaku.

125kg:Ovdje će glavnu riječ voditi Taha Akgul koji dominira ovdje već 3 godine.Jedan od možda sigurnijih pickova na ovom turniru ali naradit će se i on za svoje zlato,tu su Geno Petriashvili,Zaseyev te Mohebi iz Irana i Rus Khizriev.Mislim da osim Petriashvilija ga nitko ne može pobjedit pa za očekivati je da Taha opet pobjedi.

Da nadodam da je ovo jedan od slabijih Ruskih timova dosad,fali im dosta dokazanih elitnih hrvača koji bi donjeli zlata ili srebra ali vidit ćemo kako će i ovi novaci odradit ovo.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Iako me hrvanje ne interesira ni 1% "like" za uloženi trud. Dobra analiza sad ćemo vidit kolko si bio blizu :)

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
lukix
Iako me hrvanje ne interesira ni 1% "like" za uloženi trud. Dobra analiza sad ćemo vidit kolko si bio blizu :)
Budem idućih dana malo više sa videima koji potiču interes.
Ja ću bit zadovoljan i samo ako prognoza za 97kg uspije :p stvarno mu želim tu titulu i pobjedu,stekao bi gotovo mitski status u hrvanju time.

Stavit ću sad ovdje iz grčko rimskog stila jedan od najzanimljivijih mečeva u teškoj koje moš vidit.Obično su teškaški mečevi tamo dosadni(razumljivo) ali ovaj je bio pun akcije od početka do kraja,Makhov jedva do pobjede na kraju,fino ga je Smith umorio.Ipak prije toga je osvojio broncu u slobodnom stilu i onda se još išao hrvati u GR tako da nije iznenađenje kaj je tako skoro pao.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
57kg:Yuki Takahashi je u finalu pobjedio Thomasa GIlmana sa 6-0,iznenađujući dvoboj u finalu.Gilman je nagovjestio dobru budućnost sa svojim prvim velikim turnirom i odmah u finalu.Bronce su osvojili Andriy Yatsenko i Erdenebatyn Bekhbayar.

61kg:Haji Aliyev iznimno dominantan kroz turnir i sa jakom pobjedom u finalu protiv Rashidova 7-1(pin).Rashidov je do finala bio također uvjerljiv a moram izdvojit pobjede protiv "svjetskog prvaka" od prošle godine Logana Stiebera 11-0(tehnička superiornost) i onda protiv Khincegashvilija 6-3.Aliyev tako ostaje 100% na svjetskim prvenstvima na 61kg sa 3 zlata sada.Bronce su osvojili Yowles Bonne i Vladimer Khincegashvili.

86kg:po očekivanjima tron je preuzeo Hassan Yazdani koji je izgubio samo 2 boda i to u prvom meču te je napravio ukupan skor 46-2,u finalu je pobjedio sa 10-0 Borisa Makojeva(SVK) koji je veliko iznenađenje ovdje te je do finala došao pobjedom u polufinalz protiv amerikanca Coxa koji je veliko razočarenje(posebno radi izvlačenja gdje je dobio jako lagane protivnike na prvi pogled) za svoj tim gdje je svaki meč jedva dobio te na kraju izgubio to polufinale od mogu reći anonimca.Ipak uzeo je broncu kao i rus Vladislav Valiev.

125kg:Taha Akgul koji je bio glavni favorit je izgledao nedodirljivo sve do finala di kao što sam i rekao jedini tko ga može dobit je Geno Petriashvili koji je i uspio u tome rezultatom 10-8,novi prvak u teškoj je taj mladi Gruzijac kojemu je ovo prva zlatna medalja na velikom natjecanju,Akgulu srebro.Bronce su osvojili amerikanac Nick Gwiazdowski kojemu je ovo veliki uspjeh i Levan Berianidze.

Sutra i zadnji dan natjecanja idu ostale kategorije.Snyder i Sadulaev su na suprotnim stranama i sad se iščekuje njihovo finale,Sadulaev ima kubanca Salasa kojeg je 2014 u finalu(86kg) lagano pobjedio za 90 sekundi,Snyder ima Ibragimova.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Evo i taj finalni meč Sadulaeva i Salasa iz 2014.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Zadnji dan prvenstva je i finala su
65kg:Iakobishvili(GEO) vs Gadzhiev(POL)

70kg:Chamizo(ITA) vs Green(USA)

74kg:Burroughs(USA) vs Tsabolov(RUS)

97kg:Snyder(USA) vs Sadulaev(RUS)

Prvi meč je izjednačen i može na obje strane,Chamizo favorit izgleda jako jako dobro na turniru ali i Green je opasan,Jordan sa par težih mečeva ali očekivano u finalu protiv Tsabolova koji je do finala došao uvjerljivo i ima jebene šanse za zlato,očekuje nas novi sjajni okršaj Jordana sa Rusima.Snyder isto uvjerljivo do finala,Sadulaev sa jačom konkurencijom do finala uz par poteškoća i jednim mečom više od Snydera.Ali ovo veliko finale je tu eto doslovno kao main event i šečer na kraju.Od 19 sati kreću borbe za medalje.
Zanimljivo da Rusija još nije osvojila zlato dosad ovdje u slobodnom stilu i borba za ukupnog pobjednika je izjednačena između nih i Amerikanaca koji su ovaj turnir odradili jako dobro i najbolje u dugo vremena ali još nije sve gotovo pa će bit zanimljivo ispratit sve ove borbe koje idu i tko će bit na kraju ukupni pobjednik.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Čak je i brzi promo napravljen :D

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Da završim ovo sa zakašnjenjem.
65kg:Iakobisvhili sa 3-1 pobjedom,bronce su osvojili Gogayev i Valdes

70kg:Chamizo sa 8-0 protiv Greena,bronce Fujinami i Tanatarov

74kg:Burroughs sa 9-6 protiv Tsabolova i njegov povratak na tron,bronce Shabanau i Demirtas

97kg:Snyder(nažalost :p) za dlaku ipak sa 6-5 protiv Sadulaeva u ovom titanskom meču koji je opravdao sva očekivanja,bronce Ketoyev i Alborov.

Presudila je na kraju veličina Snydera(na NCAA se hrvao i kao teškaš) sa kojom je uspio na kraju izmorit Sadulaeva,pobjedio je u zadnjih 15 sekundi meča i time postao tek drugi hrvač koji je pobjedio Saduleava i time si osigruao prvo mjesto na P4P ljestvici.Ali bit će tu još susreta koji će ić na obje strane.Eto nekoliko iznenađenja na turniru ali više od svega je iznenadilo da Rusija nije uzela niti jedno zlato,ne znam ako se to ikad uopće dogodilo njima.Amerikanci odradili svoj najbolji turnir još od 80tih valjda.
Kaj se tiče mojih pickova i prognoze,nekoliko točnih finala i 3 pogodka za zlato,not bad  :p

Snyder i Sadulaev

K

Kavkaz

White Belt
White Belt
Friends of Forum
Je li istina da se Rahid u ovoj kategoriji natjece sa 90-93 kg, a Snayder sa cca 103?

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
G. PETRIASHVILI (GEO) df. T. AKGUL (TUR)

Dear User!

We found that you are blocking the display of ads on our site.

Please add it to the exception list or disable AdBlock.

Our materials are provided for FREE and the only revenue is advertising.

Thank you for understanding!