Balkan Fight Forum | Fight 4 Pride

Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

UFC on ESPN 7: Overeem vs. Rozenstruik

Pickem
The event is here!

Teškaški Nostradamus

Status
Not open for further replies.
lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Pola borilačke godine je iza nas i većina UFC prvaka je već ukrstila svoje rukavice sa prvim izazivačima svojih kategorija. Teškaški prvak Stipe Miočić nije iznimka. Nakon poduže, ali zaslužene pauze od 8 mjeseci Stipe je prošlog mjeseca uspješno po drugi put obranio svoj naslov svladavši JDS-a prekidom u prvoj rundi i tako se upisao u rekordere teškaških obrana naslova zajedno sa Velasquezom, Lesnarom Sylviom i Coutureom. Idući put imati će priliku pisati zasebnu priču, zasebnu povijest unutar UFC-ove kraljevske kategorije. Dok taj trenutak ne dođe idemo se zabaviti proricanjem i matchmakingom unutar top 15 teškaša kao i potencijalnim Stipinim protivnikom u idućoj obrani naslova.

STIPINA TREĆA OBRANA: KAD I GDJE?
Jedino što sigurno znamo odgovoriti jest da će Stipe biti main event PPV carda. Budući je zadnju borbu odradio prije mjesec dana očekujem najraniji povratak u 10. mjesecu. Kanada i UFC 216 bi jedino došli u obzir ukoliko UFC ne bude imao title fight kao main event toga carda, ali čvrsto vjerujem da će se nešto naći, a i povijesni događaj bi vjerujem bio u SAD-u i nigdje drugdje. Tu nam se otvaraju dvije opcije: UFC 217 u Las Vegasu UFC-ovoj prijestolnici i UFC 218 u MSG-u (jer zašto ne napisati povijest u jednoj od najpoznatijih arena svijeta?). Dvanaesti mjesec i UFC 219/20 su mi ipak malo predaleko i ako se ne bude radilo o nekoj ozljedi Stipe i izazivača sumnjam da bi mu ta obrana bila tek na kraju godine.  Znači UFC 217 ili 218. Jedan od njih će sigurno pripasti Stipi (moj osobni pick je 217 zbog Las Vegasa jer mislim da na 218 imamo MW ujedinjenje pojasa + još minimalno jedna borba za naslov).
TKO? 
E to je sad ključno i intrigantno pitanje. Najjednostavnije bi ga odgovorio sa nitko. Zašto? Trenutno ne postoji teškaš koji je rezultatima 100% zaslužio taj napad na naslov, ali ovdje pričamo o teškoj koja je uvijek bila čudna na svoj način tako da imali 1 ili 11 pobjeda za redom ne znači baš mnogo. Svak u top 10 ima priliku napast naslov nakon samo par borbi. Ipak samo se 3 (4) imena ističu i netko od njih je sigurno izazivač.
Cain Velasquez – Bivši dvostruki UFC prvak koji zajedno sa Stipom čini društvo endema sa dvije uspješne obrane naslova. Nažalost Cain je jako rijetka vrsta sisavca posljednjih godina jer su ga ozljede totalno dokusurile. Trebao je odraditi revanš protiv Werduma prošle godine, ali je i to nažalost propalo zbog ranije navedenog razloga. Pobjeda protiv propalog Brownea (impresivna pobjeda, ali ipak to je Travis :p) mu je zadnji uspjeh. Zbog svoje popularnosti među fanovima kao i zbog prošlih uspjeha u karijeri nije za čudit da je on jedan od glavnih pretedenata za idućeg izazivača pogotovo ako se uzmu u obzir priče o potencijalnom dvoboju JDS-a i Francisa.
Pobjednik meča Werdum vs Reem – Na papiru gledajući najlogičniji izbor za idućeg izazivača jer bi pobjednik imao dvije top 10 pobjede za redom. Ipak oko eventualnog dvoboja Stipe i pobjednika ovog meča postoje problemi: obojicu je Stipe nedavno svladao, a i dvojac se sastaje idući mjesec i teško je očekivat povratak u borbu za naslov nakon samo 2 ili 3 mjeseca priprema. Ja osobno ne bih imao ništa protiv revanša Stipe i jednog od ovih likova pogotovo ako to bude Reem jer je prošla borba mogla itekako Stipu koštati pojasa, a i Reem vs Stipe je puno lakše promovirat nego Werduma.
Francis Ngannou – njega ću samo usputno spomenuti jer UFC-ova medijska mašinerija snažno podupire i promovira Francisa, ali rezultatski, iako ima 5-0 i nalazi se u top 5, nema ozbiljnih pobjeda. Nije teško skupiti 5-0 rekord kad si jak, mlad i atletičan, a sa druge ti strane stoje Hamilton, Mihajlović i slični teškaši :pZnači on title shot može zaslužiti preko reda jedino ako prethodno nabrojani slome noge i ruke.
MOJE PREDVIĐANJE
Nakon šuškanja i dojava o potencijalnom meču JDS-a i Francisa sve više vjerujem kako je idući Stipin protivnik Cain. Iako bi volio da nakon duge pauze Cain odradi borbu za zagrijavanje i pokaže kako je ozdravio razumijem ovaj mogući potez UFC-a iz više razloga. Jedan od njih je Cain i njegove ozljede. Svima je jasno da Cain ne može još par godina biti u ovom sportu. Ozljede su uvelike skratile njegovu karijeru i može bitne velike uspjehe i svaka borba može biti zadnja pa zašto onda UFC ne bi iskoristio tu priliku da ga upari sa Miočićem? Borba bi sigurno mogli lako promovirati jer se radi o sudaru dva trenutno najbolja teškaša na planetu Zemlji, dva teškaša koji drže rekord po broju obrana, dva teškaša koji imaju granitne brade, snažne udarce i odličan cardio i dva teškaša koja bi se pobjedom zacimentirala kao „the greatest HW champ of UFC hystory.“ Ostaje samo pitanje bi li UFC odlučio „baciti“ milijune u promociju ovog meča koji je zbog Cainove povijesti sa ozljedama upitan? Ostaje nam za vidjeti. Čitajući izvore Cain je završio sa rehabilitacijom i počeo sa laganim treninzima, a povratak planira za ranu jesen. UFC 217 i Las Vegas se čine primamljiva opcija.

OSTATAK TOP 15 TEŠKE KATEGORIJE
Kad smo Stipu apsolvirali bacimo oko na ostatak top 15 boraca
1. Werdum (vs Reem na UFC 213)
2. Velasquez
3. Reem (vs Werdum na UFC 213)
4. JDS
5. Ngannou
6. Hunt
7. Lewis (moguće umirovljenje nakon poraza od Hunta)
8. Arlovki (nadam se mirovina)
9. Browne (vs Oleynik na UFC 213)
10. Volkov (vs Struve na UFC Rotterdam)
11. Struve (vs Volkov na UFC Rotterdam)
12. Johnson (vs Junior Albini 22.7.)
13. Tybura
14. Oleynik (vs Browne na UFC 213)
15. Omielanczuk (vs Blaydes na UFC 213)

Budući većina ima zakazane dvoboje, a i neke sam već ranije spominjao ostaje nam da prognoziramo Hunta i Tyburu.

Mark Hunt – Hunt je još jednom bio uspješan i u svojoj 43. oj godini potvrdio se kao gatekeeper unutar top 10 poretka. Svi znamo da protiv top 5 nema skoro nikakve šanse, ali je zato dobar test za nadolazeće zvijezde. Odmah nakon borbe izrazio je želju za revanšom protiv JDS-a i na nastupu u Japanu i Saitami. Taj revanš bi možda i bio ok kao vraćanje JDS-a na prave staze, ali postoje priče o JDS vs Francis tako da to u startu otpada. Za Japan i Hunta također nisam siguran jer nema slobodnih top 10 teškaša koji su spremni za 9. mjesec (Tybura će vjerojatno na UFC u Poljsku, a Cain vjerojatno ide na title shot ili neki bolji eliminator kao što je Ngannou, JDS već ranije spomenuto). Ono što ja mislim jest da će Hunta čuvati kao main event Australskog eventa koji je najavljen za kraj 11. mjeseca. To će Huntu dat odmora, a i otvorit će se neki protivnici do tada. Moj pick je Hunt vs pobjednik Bowne vs Oleynik na UFC australskom eventu u 11. misecu pogotovo ako to bude Browne. Obojica su dugo u top 10 i nisu se nikad sreli.

Macin Tybura – Poljak je prošlog vikenda ostvario najvrijedniju pobjedu svoje karijere, ali osim prvih 5 min nije pokazao preveliku briljantnost pa mislim kako mu UFC neće „pokloniti“ nekog top 10 protivnika kao Hunt. Gotovo sam siguran da ćemo Tyburu vidjeti u Poljskoj jer je domaća zvijezda pa ću po toj pretpostavki pokušat dokučit njegova protivnika. Nakon onakve predstave mislim da će mu protivnik biti netko van  top 15 poretka, a prvi mi na pamet pada Walt Harris. Nokauter koji se nakon povratka u UFC pokazao uspješan i na pragu je ulaska u top 15 i pobjeda nad Tyburom bi mu to omogućila. Ako pak UFC odluči Tyburi dati top 10 protivnika onda je Lewis odličan izbor. Trebali su se boriti na Filipinima al je cijeli event otpao. Lewis priča o mirovini i ozljedi nakon poraza, ali ne mislim da će se zaista umiroviti...ostaje nam za vidjeti u narednim tjednima i mjesecima.

To je to za danas. Ovaj ću post vjerojatno uređivat kako koju borbu objave pa da vidimo imam li ikakvih matchmakerskih pogodaka.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Zaboravio si na Blaydesa koji se ubrzo bori i koji će vjv pobjedit pa će se i on ubacit u priču oko ovih borbi za top 10.Zamisli Blaydes vs Hunt :Djoš jedan wrestlefuck za Samoanca haha

3vilP

3vilP

Blue Belt
Blue Belt
Friends of Forum
Legendary
Svaka čast, ne znam kako ti se da analizirati najdosadniju kategoriju :D

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
3vilP
Svaka čast, ne znam kako ti se da analizirati najdosadniju kategoriju :D
Mora i to netko :p

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
MMACroatia
Zaboravio si na Blaydesa koji se ubrzo bori i koji će vjv pobjedit pa će se i on ubacit u priču oko ovih borbi za top 10.Zamisli Blaydes vs Hunt :Djoš jedan wrestlefuck za Samoanca haha
Nisam zaboravio. On i Ledet su tu negdi, al opet ne mislim da će im dati nekog od ovih. Možda Ledeta mogu progurat na Tyburu. Osjeti se nedostatak Rothwella i Magomedova (iako je bio dosta dosadan borac, mlad je i tehnički dobar i bio je član top 15).
EDIT: auuu, tek sad vidi da se Blaydes bori sa Omielanczukom :DMoram to editovat :p

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Evo i Lewis se odlučio (kao što smo mogli i predvidjeti) na ostanak u UFC-u i nastavak karijere. Nezz što će mu biti sa leđima, ali ako se mogne boriti do kraja godine onda je Tybura pravi izbor. Trebali su se boriti na Filipinima prošle godine prije nego je event otkazan. Lewis traži Ngannou, ali taj meče nema logike sad niti bi ih UFC upario.

hitman_4

hitman_4

Purple Belt
Purple Belt
Friends of Forum
expert member
Lewis je presmiješan lik :lol:

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Ngannou vs JDS potvrđen, znači sve smo bliži objavi Cain vs Stipe s obzirom kako sada stvari stoje :DDa vidim hoću li pogodit event tog dvoboja (UFC 216, bivši 217 u Las Vegasu).

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Ako Junior bude svoj uzima to ali mislim da mu brada ne može izdržati maljeve od Francisa,mogao bi past nokaut tu lako.Reko bi JDS 70-30

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
MMACroatia
Ako Junior bude svoj uzima to ali mislim da mu brada ne može izdržati maljeve od Francisa,mogao bi past nokaut tu lako.Reko bi JDS 70-30
Junior mora biti na 100% da ovo uzme. Stari Junior bi prošao agresivno preko Francisa unutar prve runde, ali JDS je postao preoprezan te jedino može dobiti na dec. Francis nije još testiran kako treba, ali se vidi napredak iz borbe u borbu. Ako može biti malo agresivniji i stjerat Juniora u "kut" onda može i pobijedit.

LesnarGetsKOdUFC2015

LesnarGetsKOdUFC2015

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Uf, treba ovo dočekat, samo da nebude ozljeda, to je najbitnije pa tko dobije dobije, još uvijek imamo premalo informacija o Ngannouu, i baš me zanima kakve će sad koeficijente postavit, za mene je 60-40 Francis osim Junior drastično ne promijeni pristup a nekako sumnjam da je on za to sposoban, mogao bi ga on i ovako pipkat 3 runde i uzet na bodove, i to je velika mogućnost, ali Francisa nije strah izmjene u kojoj će nešto popit sve dok on zna da bi i neka njehova bomba mogla sjest.. Rana prognoza Ngannou KO Rd. 2

J

Jojboli

White Belt
White Belt
Friends of Forum
Jedina logika ako Cain ne prizdravi bi bila - Werdum, ali teško će on proć Reema koji je nedavno popušio nokaut,tako i on nema šta tražit uzvrat bar 3 meča. JDS bi trebao nalupat crnju low kickovima,pa po tijelu, i na kraju po gubcu. Teška je goli pimpek, polutešku vadi rivalstvo Jonesa i DC-ja, ostalo propuh.Kad pogledaš i srednja je čelava.Velter,laka,perolaka,bantam. Ostalo je siromašno.

LesnarGetsKOdUFC2015

LesnarGetsKOdUFC2015

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Jojboli
Jedina logika ako Cain ne prizdravi bi bila - Werdum, ali teško će on proć Reema koji je nedavno popušio nokaut,tako i on nema šta tražit uzvrat bar 3 meča. JDS bi trebao nalupat crnju low kickovima,pa po tijelu, i na kraju po gubcu. Teška je goli pimpek, polutešku vadi rivalstvo Jonesa i DC-ja, ostalo propuh.Kad pogledaš i srednja je čelava.Velter,laka,perolaka,bantam. Ostalo je siromašno.
Neznam baš da je teška goli pimpek, situacija na vrhu je jako zanimljiva, imaš Stipe-Cain, JDS-Ngannou i Reem-Werdum, i ako pogledaš ispod tih top 6 nađe se zanimljivih boraca, trebamo vidjet Volkova protiv top protivnika, Blaydes je u top 10 za čas, možda može i u top 5 s vremenom, puno toga se dešavab glupo je reć da je propala kategorija..

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Da, u teškoj se događa svašta, prvi put nakon dosta vremena imamo par obećavajućih potencijala kao Blaydes, Ngannou i Ledet. Teška nikad nije pucala od talenata i izazivača tako da je trenutna situacija bolja nego ikad prije.

TNB

TNB

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
Walt Haris se isto takodje dosta istice mozda bude nesto i od njega.

Francis je dobio realno dosta lakog protivnika obzirom da znamo u kakvom je stanju JDS-ova brada znaci jedan udarac mu je potreban, bice zanimljivo videti dal je dovoljno inteligentan da pogodi.

PS. A kad se setim kako su neki najavljivali Luisa kao da je bog a ne obican prosek.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
TNB

Francis je dobio realno dosta lakog protivnika obzirom da znamo u kakvom je stanju JDS-ova brada znaci jedan udarac mu je potreban, bice zanimljivo videti dal je dovoljno inteligentan da pogodi.

PS. A kad se setim kako su neki najavljivali Luisa kao da je bog a ne obican prosek.
Ma za Lewisa se odmah znalo da je prosjek, al je isto fascinantno bilo za vidjeti da je došao na prag top 5 poretka s obzirom kolko je limitiran. Što se tiče JDS vs Ngannou bumo vidjeli što će se desiti. Mislim da će taktika odlučiti sve. Ako JDS pronađe "novog sebe" kao protiv Rothwella može pobijediti Francisa, a Francis ako bude išao naprijed slično kao Stipe može KO JDS-a bez beda, nije to ona ista brada kao od prije. Harris je napredovao nakon drugog dolaska u UFC, vjerujem da mu sad ide naka top 15 borba (nešto kao Tybura).

TNB

TNB

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
lukix

Ma za Lewisa se odmah znalo da je prosjek, al je isto fascinantno bilo za vidjeti da je došao na prag top 5 poretka s obzirom kolko je limitiran. Što se tiče JDS vs Ngannou bumo vidjeli što će se desiti. Mislim da će taktika odlučiti sve. Ako JDS pronađe "novog sebe" kao protiv Rothwella može pobijediti Francisa, a Francis ako bude išao naprijed slično kao Stipe može KO JDS-a bez beda, nije to ona ista brada kao od prije. Harris je napredovao nakon drugog dolaska u UFC, vjerujem da mu sad ide naka top 15 borba (nešto kao Tybura).
Ma taj Lewis je imao vise srece nego pameti, borba vs Nelsona je realno mogla na obe strane, Shamil Aburakhimov je dominirao bukvalno 3 runde sigurno je bilo 3-0 u rundama i ono s Braunom mogo je da ga zavrsi verovatno kad ga je ono povredjivao.  Fora je u tome sto je on bio bog na  fightsiteu kako se pisalo o njemu zato sto ima 6,7 u nizu koliko ima.

LesnarGetsKOdUFC2015

LesnarGetsKOdUFC2015

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
@TNB - Ti si malo pobrkao stvari oko Lewisa, nitko od njega nije htio napravit nešto što nije, ali činjenica je da je imao 6 pobjeda zaredom, jedan od najduljih nizova u teškoj u zadnjih par godina, i samim tim je zaslužio borbu protiv top 5 protivnika u tom trenutku, trebao se borit protiv Reema, Werduma, JDSa ili Ngannoua u nekom title eliminatoru, imao bi 10% šanse u bilo kojoj od tih borbi ali je tu borbu zaslužio, i to je čisti UFCov zajeb što mu je nisu dali.

TNB

TNB

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
LesnarGetsKOdUFC2015
@TNB - Ti si malo pobrkao stvari oko Lewisa, nitko od njega nije htio napravit nešto što nije, ali činjenica je da je imao 6 pobjeda zaredom, jedan od najduljih nizova u teškoj u zadnjih par godina, i samim tim je zaslužio borbu protiv top 5 protivnika u tom trenutku, trebao se borit protiv Reema, Werduma, JDSa ili Ngannoua u nekom title eliminatoru, imao bi 10% šanse u bilo kojoj od tih borbi ali je tu borbu zaslužio, i to je čisti UFCov zajeb što mu je nisu dali.
Ne nego ga neki ljudi dizali u nebesa na starom fightsite ali ne pamtim ko sta pise pa ne mogu da pircam ko tacno zbog tih 6 pobeda a tu gotovo da nije bio jedan normalan borac nije ni bitno toliko on se pokazao kad je nakon poraza krenuo da prica o nekakvoj penziji.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Eto Oleynik je ostvario pobjedu, a ne Browne. Nisam se tome nadao, ali Travis je totalno propao. Koga mu sad dati (Oleyniku)? Hunta? :p

Status
Not open for further replies.

bod