News
What's new
Balkan Fight Forum | Fight 4 Pride

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

UFC 223 Ferguson vs Nurmagomedov

ROBINIVES

ROBINIVES

White Belt
Friends of Forum
Ferguson   vs    Nurmagomedov     2     1.35
Brutalna,brutalna,brutalna i još 100 puta brutalna borba,za mene vrh mma-a,najjači par uz Jones vs DC koji smo ikada gledali,borba dvojice ubojica u svom poslu,svaki na svoju stranu,nezahvalno je uopće ovdje išta prognozirati i pametovati i treba ovo samo pustiti na miru i uživati u toj borbi jer će to biti kaos ja sam siguran,ali zato me to i privlači za odigrati i igrati ću sigurno ovo.Tonya doslovno obožavam gledat,toliko svestran,nepredvidiv,sposoban,čvrst,ne previše pametan i taktiziran ali vidjelo se da mu baš i nije to potrebno.S druge strane hrvački stroj Khabib,dugo dugo nisam u svijetu mma vidio tako učinkovitog hrvača(Usman je event.blizu),barem ne u novijoj eri,uvijek brutalno spreman i baš to je po meni ključ njegova uspjeha jer kondicijom i vrhunskim hrvanjem/sambom uništava sve svoje protivnike.Khabib nema kretanje poput Tonya,nema brzinu kao on,nema bjj,nema stand kvalitetan kao Tony,ali uz sve to mislim da ima toliko dobro hrvanje i dovoljno čvrstu bradu da u 5 rundi bude bolji od Tonya i uzme ovo na bilo kakvu odluku.Ako i budem u krivu neće mi biti niti trunke žao jer će pobijediti bolji borac od dva vrhunska borca i šta god rekli može se svašta ovdje desiti,tako da mislim da je ovo i pre mala kvota na Khabiba i ovdje je Tony vrlo vrlo podcijenjen.
Magomedsharipov   vs   Bochniak     1    ?
Nema još koef. za ovu borbu u našim kladionicama ali iskreno nije mi niti bitno jer Bochniak ne bi trebao imati ništa za pobijediti Zabita,dečko ima muda i dolazi se potući u svakoj borbi ali Zabit će imati odgovora na to kao što su imali i vjerujem lošiji borci od njega a pobijedili su Kylea.Zabit je nova moguća faca u UFCu,svestran borac,brz,opasan,pravi onaj sjevernokavkaski borac i ako nikako drugačije onda će 3 runde izdominirat hrvanjem ovo bez problema.
Ja se ne usudim ništa osim ovoga sugerirati,barem ne još,tako da ću ova dva spojiti i unovčiti  :icon_lol:

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Kako to Khabib nema BJJ?
Tip je majstor na podu i ja kažem da ako neće već na bodove dobit Fergusona da će ga dobit polugom.
Od Zabita očekujem novu sjajnu borbu i uvjerljivu pobjedu.Uskoro će on u samom vrhu bit.

ROBINIVES

ROBINIVES

White Belt
Friends of Forum
Kako to Khabib nema BJJ?
Tip je majstor na podu i ja kažem da ako neće već na bodove dobit Fergusona da će ga dobit polugom.
Od Zabita očekujem novu sjajnu borbu i uvjerljivu pobjedu.Uskoro će on u samom vrhu bit.
Nema bjj poput Tonyevog jebo ga ti,daj mučio se sa Johnsonom da ga submita di će Tonya onda,ali naravno sve je moguće sve...

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Kako to Khabib nema BJJ?
Nema bjj poput Tonyevog jebo ga ti,daj mučio se sa Johnsonom da ga submita di će Tonya onda,ali naravno sve je moguće sve...
Ma di se mučio?Tukao ga je,i prvi put kad je krenuo po submission ga je i dobio.
Dok god su na podu Khabib je u značajnoj prednosti,što zbog kontrole,što zbog GNPa ili grapplinga općenito.
Ferguson nije virtuoz neki i da ga se kontrolirati i držati u šaci.Pa Lee ga je u mountu imao,to si neki virtuoz na podu ne dopušta.
Dobar je u parteru,ali tek kad prođe to sa Khabibom će znati kolika je tu razlika među njima.

ROBINIVES

ROBINIVES

White Belt
Friends of Forum
Kako to Khabib nema BJJ?
Ma di se mučio?Tukao ga je,i prvi put kad je krenuo po submission ga je i dobio.
Dok god su na podu Khabib je u značajnoj prednosti,što zbog kontrole,što zbog GNPa ili grapplinga općenito.
Ferguson nije virtuoz neki i da ga se kontrolirati i držati u šaci.Pa Lee ga je u mountu imao,to si neki virtuoz na podu ne dopušta.
Dobar je u parteru,ali tek kad prođe to sa Khabibom će znati kolika je tu razlika među njima.
Mučio se da ga završi mučio...zato i kažem da se Tonya da rušit i kontrolirat i da iz tog razloga vjerujem u Khabibovu pobjedu,ali Tony nije ni Johnson ni Kamal Shalorus da će ga submitat tako kako ti kažeš...

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Khabib će sigurno kondicijski pasti do 4. runde. Čitava taktika Tončija će se zasnivati da primi što manje štete do tada i da što je moguće više izmori Khabiba. I onda da ga završi udarcima ili submita. Ako je lijepa kvota na Tončija isplati se rizikovati.

Michael Chiesa je sigurno daleko gladniji od Pettis-a, a da dodamo dosta krupniji i snažniji borac. Recept za pritiskanje uz ogradu Anthonyja je već viđen. Chiesa dobija ako odradi sve po planu.

Al Iaquinta na domaćem terenu bi morao iskoristiti svoj KO Power protiv Feldera.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
E ovo sam čekao,priče o kondiciji :D
Ne znam zašto se misli da će Khabib past a Tony ako i prima batine će i dalje bit full svjež.
Tony se još nije borio sa nekim tko radi pritisak kao Khabib i uz to radi veliku štetu,tako da gdje je tu onda neka garancija da će se Khabib izmorit ali Tony ne?S obzirom na to kako se bore na podu,valjda će se onda više namučit i izmorit Tony nego Khabib.
Bude li Khabib imao 3 runde sa Fergijem kao i dosad,ne vidim razloga sumnjati da ne bi mogao tako nastaviti barem i kroz 4.rundu još.

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Sve zavisi od odvijanja borbe. I koliko ce stete nanijeti Khabib. Koliko ce izgubiti energije prilikom pokusanja rusenja. Koliko ce primiti stete Khabib sa laktovima kada bude Tonči na ledjima. Zato i vjerujem da ce Tonči uspjeti regulisati Khabiba jer ipak on nije Barboza. Smatram da će u 4. rundi pasti kondicijski Khabib.
Ako ce Khabib sprovesti svoj idealan scenarij vjerovatno ce imati vise energije. Ali vidjeli smo da je i Barboza nakon takvog odvijanja zaprijetio. I dalje ostaje šansa za submision.

lukix

lukix

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
Kada se boriš 5 rundi u Mexico Cityu i nakon kraja borbe i dalje imaš svježine za još toliko rundi to znači da si jebeno neumorljiv. Naravno, ovdje pričam o Tonyu. Bez obzira na pritisak i sve, mislim da se taj neće iscrpit...pa ako Khabib i uspije u tome garantiram da će on bit iscrplejniji od njega. Ostaje samo pitanje može li se Toni dovoljno dobro braniti na podu protiv ovakve zvijeri kao Khabib.
Što se tiče bjj-a smiješno je uopće uspoređivat Khabiba i Tonya. Ne kažem da će ga Tony lagano prisilit na predaju ili tako nešto, ali prije će on to napravit Khabibu nego Khabib njemu. treba samo spomenuti da je od zadnjih 7 dvoboja Tony 5 pobijedio subom...

lukix

lukix

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
Ja nezz kako vama, ali ovo mene podsjeća na Werdum vs. Cain gdje imamo odličnog bjj borca sa solidnim standom (u slučaju Tonya i više nego solidnim) protiv jebenog hravača. Može li se desiti ista situacija u kojoj će Tony uhvatiti Khabiba prilikom rušenja? Ja sam siguran da će Tonyev tim raditi na tim zahvatima jer znaju da će ga Khabib sigurno baciti (više puta). Ja i dalje naravno vjerujem da će Khabib završiti posao unutar 3 runde.
Na nogama bolje da ne stoji dugo jer će ga Tony masakrirat.

lukix

lukix

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
Sve zavisi od odvijanja borbe. I koliko ce stete nanijeti Khabib. Koliko ce izgubiti energije prilikom pokusanja rusenja. Koliko ce primiti stete Khabib sa laktovima kada bude Tonči na ledjima
kao, glavna bit cijele borbe. Može li Khabib baciti Tonya svaku rundu i nanositi mu štetu? Jer siguran sam da Tony može dosta toga podnjet, a nakon tih udaraca je i dalje kondicijski na nivou.

TNB

TNB

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
Kowalkiewicz vs Herirg 1 1.50

Nisam fan ove Kowalkiewich i iskreno mislim da je ona u top 5 samo zato sto je ostatak konkurencije u kategoriji ocajan. Imamo 2 well-rounded borkinje , i iskreno verujem da ce mentalna snaga, cvrstoca i ta brutalna fizicka snaga koju poseduje i veoma dobro zna kako da iskoristi odluciti pobednika, blaga prednost u stand upu za Karolinu. Naravno na drugi tiket ide Kowalkiewich by decision, retko zavrsava protivnice a stvarno vredi probati.

Namajunas vs Jedrzejczyk 1 2.20

Sve smo videli u prvom mecu, Namajunas ima bukvalno sve da iskoristi taj veliki fizicki nedostatak Joanne. Stvarno ne vidim sta moze novo i drugacije da donese u ovu borbu i mislim da je svaki dalji komentar suvisan. Isto tako vredi i probati Namajunas by KO tu ce kvota biti svakako i veca.

Magomedsharipov vs Bochniak 1 by Sub.

Kvota na Magomedsharipova ce biti 100% premala, Magomedsharipovu dajem svaku mogucu prednost, ovaj tip je dosta nizi i verovatno brzi i ima takav stil borbe gde stalno bezi po oktagonu i verovatno ce biti tesko Magomedsharipovu da ga stigne na nogama, tako da u nekom idealnom scenariju ocekujem takedown Magomeda i neki sub iz svog arsenala koji je prepun trikova.

Fergusona i Nurmagomedova svakako treba izbeci na kladzi i uzivati u umetnosti slobodne borbe, a mozete i probati nesto na Fergija posto je na Khabiba kvota mnogo mala u odnosu na kvalitetet boraca.

Jbg, los sam u pisanju i nisam napisao ni pola sto sam hteo ali za prvi put dosta.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
To kaj se on borio 5 rundi u Meksiku ne znači baš ništa ili jako malo u ovom slučaju.
Vidio bi ga da je Lee mogao ponovit prvu rundu još dva puta kako bi onda to bilo.A Khabib to itekako može.
Po čemu je to Tony toliko bolji u jitsi od Khabiba?Zato jer ima više subova?Cody McKenzie ima pun k giljotina,pa ne znači da je bolji jitser od Ortege.
Čista stvar stila,Tony nema GNP i kontrolu kao Khabib pa nema smisla da pokušava isto kaj Khabib već se fokusira više na subove ali to ne znači da je on tu godinama ispred :lol:
Dokle god su na podu očekujem presliku Fedora i Minotaura.
Kad smo već i kod Caina i Werduma,Khabib se neće bojati kao Cain partera,dapače.Isto tako Fergy nije Werdum.

lukix

lukix

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
Nije stvar u tome tko ih ima više nego raznolikost, način i situacija iz koje su ti borci "ubrali" neku polugu. Ja nikad nisam Khabiba vidio da je sa nekim otišao na pod i radio na nekom zajebanom bjj zahvatu. Ono što Khabib radi jest da prebije protivnika i onda ga onakvog nikakvog i iznemoglog submita sa osnovnim polugama kao RNC ili kimura. To je kao da ja susretnem neki bjj crni pojas na cesti, izcipelarim ga i prebijem nekim kolcem (recimo) i onda skočim na njega onakvog polumrtvog i napravim mu kimuru i onda da netko kaže da sam ja na njegovoj razini...možeš mislit. Svakako ovdje neće ni biti potrebe razgovarati o bjj-u. Jako je teško napraviti neki zahvat dok te netko prebija iz gornje pozicije...jedino neka giljotina ili slično tome prilikom bacanja.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
To je kao da ja susretnem neki bjj crni pojas na cesti, izcipelarim ga i prebijem nekim kolcem (recimo) i onda skočim na njega onakvog polumrtvog i napravim mu kimuru i onda da netko kaže da sam ja na njegovoj razini...možeš mislit.
O čemu ti   :icon_lol:

cross十armlock

cross十armlock

White Belt
Friends of Forum
Mučio se da ga završi mučio...zato i kažem da se Tonya da rušit i kontrolirat i da iz tog razloga vjerujem u Khabibovu pobjedu,ali Tony nije ni Johnson ni Kamal Shalorus da će ga submitat tako kako ti kažeš...
Pogledao sam borbu nedavno za zagrijavanje, Johnson je bio pored ograde gdje je puno teže završiti polugu jer ljudima služi kao fliper i Khabib ga je svejedno uspio završiti za relativno kratko vrijeme od onog kad je počeo ganjat predaju. Ferguson zasigurno ima bolji guard od Khabiba, ali za Khabibov stil to ionako nije presudno.

Nije stvar u tome tko ih ima više nego raznolikost, način i situacija iz koje su ti borci "ubrali" neku polugu. Ja nikad nisam Khabiba vidio da je sa nekim otišao na pod i radio na nekom zajebanom bjj zahvatu. Ono što Khabib radi jest da prebije protivnika i onda ga onakvog nikakvog i iznemoglog submita sa osnovnim polugama kao RNC ili kimura. To je kao da ja susretnem neki bjj crni pojas na cesti, izcipelarim ga i prebijem nekim kolcem (recimo) i onda skočim na njega onakvog polumrtvog i napravim mu kimuru i onda da netko kaže da sam ja na njegovoj razini...možeš mislit. Svakako ovdje neće ni biti potrebe razgovarati o bjj-u. Jako je teško napraviti neki zahvat dok te netko prebija iz gornje pozicije...jedino neka giljotina ili slično tome prilikom bacanja.
Pa zašto luđački uletavat nekom s Imanari Rollom kada ga možeš prebit komotno?  :) Ne sumnjam ja da Khabib može napravit Kani Basami ali šta će mu to. Najvažniji dio partera je kontrola, a tu je Khabib tata mata. Oustalom, većina "zajebanih" BJJ zahvata se svode na gubljenje kontrole, što je pogubno u MMA. Zato je i tolika vrlina Fergusona što ima vanserijski D'Arce, di maltene samo zgrabi nekog za vrat i umrtvi ga i ne mora se zezat s dvosatnom pripremom.

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Jako je teško napraviti neki zahvat dok te netko prebija iz gornje pozicije...jedino neka giljotina ili slično tome prilikom bacanja.
Postoje i tehnike za gornje pozicije koje stravično uništavaju. 

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Ma kuća na Khabiba
Jedan je majstor a drugi cirkusant.
Deal with it :D
Sad sam skužio kako će jebeno izgledat kad ćemo istovremeno imat Ruskog(službeno gledano ajd) i Kubanskog prvaka

lukix

lukix

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
Cirkusant je malo teška riječ za čovjeka koji ima 10 pobjeda u nizu u top diviziji UFC-a.