What's new
Balkan Fight Forum | Fight 4 Pride

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

World MMA Awards 2018.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Ova godina došla je do svoga kraja i početkom iduće očekuju nas nominacije za najboljeg borca i borkinju godine (i milijun drugih nominacija, ali ove su najzanimljivije). Hajdemo se igrati predviđanja i pokušati odgonetnuti kome će pripasti te titule za ovu godinu (stavite po 5 ljudi za koje mislite da će biti nominirani i na kraju svoga pobjednika; 3 kategorije tražimo: najbolji borac MFotY, najbolja borkinja FFotY i najbolji internacionalni borac IFotY). Moja lista (nije poredana po favoritima već naizmjenično):

MFotY nominacije:
1. Max Holloway (osvajanje i obrana naslova u pero kategoriji i nevjerojatnih 12 pobjeda u nizu)
2. Demetrious Johnson (skidanje rekorda u uzastopnim obranama pojasa)
3. Robert Whittaker (dvije impresivne pobjede od čega je jedna za interim prvaka, nedavno postao i službeni prvak MW-a)
4. GSP (povratak nakon 4 godine i osvajanje pojasa u kategoriji više)
5. Tyron Woodley (dvije obrane naslova u ovoj godini)
Mislim da će se borba voditi između Maxa i DJ-a, svejedno mi je tko od njih dobije, zaslužuju obojica.
*Stipe i Ferguson bi po meni također mogli ući u izbor, ali imali su samo jednu borbu ove godine tako da ostajem pri ovih 5.

FFotY nominacije:
Pobjednica idućeg UFC eventa će 100% biti i borkinja godine tako da ne trebam uopće nominacije stavljat.

IFotY nominacije:
1. Robert Whittaker
2. Darren Till
3. Volkan Oezdemir
4. i 5. (nemam pojma haha, ne pada mi na pamet nitko drugi za sad...)
Teška odluka, svi nabrojani imali su odličnu godinu. Till i Volkan su se od anonimaca probili u top poredak kategorije (Volkan čak izborio title shot). Roberta smo već spomenuli ranije.
EDIT: RDA otpada (bio sam ga ranije napisao) jer je sa američkog kontinenta...IFotY konkurencija je izbor boraca sa starog kontinenta i Australije.

hitman_4

hitman_4

Purple Belt
Purple Belt
Friends of Forum
expert member
MFotY nominacije(i mojih top 5):
1. Max Holloway
2. Demetrious Johnson
3. Robert Whittaker
4. Tyron Woodley
5. TJ Dillashaw

FFotY nominacije:
1. Cyborg/Holm
2. Rose
3. Angela Lee
4. Amanda Nunes
5. Cynthia Calvillo(ukoliko dobije Esparzu) ili Joanna

treća kategorija je nebitna :lol:

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Fighter of the year(moj poredak):
1.Max Holloway
2.Tyron Woodley
3.Demetrious Johnson
4.Robert Whittaker
5.Colby Covington

Ostalo od navedenog je manje bitno.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
MMACroatia
5.Colby Covington
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Možda da ima 40 nominacija bio bi u konkurenciji, a ovako se mogu samo upišat od smijeha xD

TNB

TNB

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
lukix
5.Colby Covington
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Možda da ima 40 nominacija bio bi u konkurenciji, a ovako se mogu samo upišat od smijeha xD
Pazi da ima nominacija za najveceg smaraca u istoriji MMA sporta ne bi me cudilo da on bude jedini u konkurenciji.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
lukix
5.Colby Covington
Haha očekivao sam tako neku reakciju,ali zašto ne bi bio 5.?
Po čemu je njegova godina manje vrijedna,dvije uvjerljive pobjede na gostujućim terenima i to zadnja dominacija usred Brazila protiv domače legende koji se tek borio za titulu.Po meni skroz dobra godina,samo kaj ima puno hejta pa ljudi ne gledaju realno na njega.A godina dost dobra.Nisam ga stavio u top 3 na kraju krajeva već na eto peto mjesto.

TNB

TNB

Brown Belt
Staff member
Brown Belt
Moderator
Legendary
MFotY nominacije:

1. Demetrious Johnson
2. Robert Whittaker
3. Max Holloway
4. GSP
5. Volkan Oezdemir

hitman_4

hitman_4

Purple Belt
Purple Belt
Friends of Forum
expert member
Colby može dobiti nagradu za trola godine

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
hitman_4
Zajedno sa MMACro :DMogu podijelit nagradu haha.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
MMACroatia
5.Colby Covington
Haha očekivao sam tako neku reakciju,ali zašto ne bi bio 5.?
Po čemu je njegova godina manje vrijedna,dvije uvjerljive pobjede na gostujućim terenima i to zadnja dominacija usred Brazila protiv domače legende koji se tek borio za titulu.Po meni skroz dobra godina,samo kaj ima puno hejta pa ljudi ne gledaju realno na njega.A godina dost dobra.Nisam ga stavio u top 3 na kraju krajeva već na eto peto mjesto.
Nije stvar hejta niti toga da ima loše pobjede, ali pored mase drugih boraca on je nebitan i ne može biti ni u top 10, a kamoli top 5. Impresivnije pobjede ima RDA. Da ne govorim kako jedan Volkan također zaslužuje biti ispred tog seronje. Pa recimo Stipe i Tony...jest imaju samo jednu borbu ove godine, ali jednome je ta pobjeda donjela izjednačavanje rekorda, a jednome je donjela interim pojas. Ima tu još boraca definitivno, ali dovoljni su ovi primjeri da Cody niti ne primiriše nominaciju.
Svakako sam siguran (većina nas je) da će se bitka voditi između Maxa, Robija i DJ-a.

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
lukix
author="hitman_4" post_id="5520" time="1513605537" user_id="102"
Zajedno sa MMACro :DMogu podijelit nagradu haha.
:lol: ha dobro  :mrgreen:
Je ali to se i očekivalo od njih,da se izjednači rekord itd. Colby se praktički niotkuda pojavio i pokupio samo tako dvije velike pobjede.
Totalno drugačiji kontekst u odnosu na ostale,kada se nije očekivalo on je uspio i bolje od očekivanog.
Puno veći pritisak također i stat pred sve i dokazat se.Sve sagledano za mene lagano peti.
Bio bi "razočaran" da bilo tko osim Maxa pobjedi,zaslužio je total.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Nije se Colby "samo tako pojavio". Znali su za njega i prije i imao je 3 u nizu prije ove godine (8-1 ukupno u UFC-u), ali eto priča gluposti pa ga se tek od ove godine malo više ističe. Volkan je primjer borca koji se samo tako pojavio i osigurao title shot u jednoj godini nastupanja u UFC-u.
Namjerno si Colbya uvrstio samo da pokreneš neku raspravu i hejt. :D

hitman_4

hitman_4

Purple Belt
Purple Belt
Friends of Forum
expert member
isto kao Lee a Colby baš kopira Chaela jer zna da to prolazi

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
lukix
Nije se Colby "samo tako pojavio". Znali su za njega i prije i imao je 3 u nizu prije ove godine (8-1 ukupno u UFC-u), ali eto priča gluposti pa ga se tek od ove godine malo više ističe. Volkan je primjer borca koji se samo tako pojavio i osigurao title shot u jednoj godini nastupanja u UFC-u.
Namjerno si Colbya uvrstio samo da pokreneš neku raspravu i hejt.  :D
Budimo pravedni,title shot je dobio zbog stanja u kategoriji inače bi se još malo morao potrudit.
A i pobjede protiv Cirkunova ili Manuwe su meni slabije od Maie.Cirkunov bi nešto i bilo da je sad dobio Glovera ali se nažalost izgubio čim su završili na podu.Maia je ipak dolazio od title shota i velikog niza prije toga kao i Kim koji je imao dost dobre rezultate.
Šteta kaj Colby nije imao još jednu borbu onda bi sigurno zacementirao peto mjesto,ovako se mogu imati debate da ili ne,ali za mene DA.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Nema se tu šta debata vodit, odgovor je NE :DAli dobro, o subjektivnim mišljenjima ne treba raspravljat :)Kao što je hitman rekao taj može samo biti u konkurenciji najvećeg trola ili najvećeg seljaka u 2017., ništa drugo.
Btw Colby bira protivnike koji mu stilski odgovaraju. I Maia i Kim su to bili, ali zato bježi od Usmana i sličnih kao vrag od tamjana. 3x mu ponudili Usmana (čak main event na St. Louis) i čovjek nije prihvatio, ali bitno da on priča gluposti. Deinitivno je u top 5 konkurenciji 2017., ali pičaka.

lukix

lukix

Black Belt
Staff member
Black Belt
Moderator
Legendary
Inače Sherdog odabrao svog FotY: Whittaker.

LesnarGetsKOdUFC2015

LesnarGetsKOdUFC2015

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Za mene isto Whittaker, nitko nema jače pobjede u 2017., nokautirao Jacarea, dobio Romera.. o čem mi pričamo..

MMACroatia

MMACroatia

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
lukix
Nema se tu šta debata vodit, odgovor je NE :DAli dobro, o subjektivnim mišljenjima ne treba raspravljat :)Kao što je hitman rekao taj može samo biti u konkurenciji najvećeg trola ili najvećeg seljaka u 2017., ništa drugo.
Btw Colby bira protivnike koji mu stilski odgovaraju. I Maia i Kim su to bili, ali zato bježi od Usmana i sličnih kao vrag od tamjana. 3x mu ponudili Usmana (čak main event na St. Louis) i čovjek nije prihvatio, ali bitno da on priča gluposti. Deinitivno je u top 5 konkurenciji 2017., ali pičaka.
Pa logično da će tražit veću i važniju borbu nego slabiju,Woodley je prvak i njega želi a stilski nimalo lak protivnik.Uostalom i Dos Anjosa je prozvao i svi pričaju kako bi ga ovaj razbio itd. i eto vidiš baš RDA je "odbio" tu borbu iz istih razloga kao i Colby Usmana.
Pičke vidiš  :cool:

fijesta

fijesta

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
Fighter of the year nominacije

Max Holloway
Robert Whittaker
Francis Ngannou
Demetrius Johnson
Rafel Dos Anjos

LesnarGetsKOdUFC2015

LesnarGetsKOdUFC2015

Brown Belt
Brown Belt
Friends of Forum
expert member
fijesta
Fighter of the year nominacije

Max Holloway
Robert Whittaker
Francis Ngannou
Demetrius Johnson
Rafel Dos Anjos
Mislim da Ngannou ipak nije top 3, po meni čak ni top 5, makar bi ga i ja htio stavit al ipak je nedovoljno, previše ste pod utjecajem zadnjih događaja, treba gledat cijelu godinu, svaka čast Maxu al teško može bit prije Robia, isto ko i Francis ispred DMJa ili Volkana..